пʼятниця, 12 листопада 2010 р.

Свято-Іллінський монастир. Одеса

Координати: 46°28'13.2"N 30°44'29.2"E або 46.470333, 30.741453
Шматочок Афону в Одесі
Всього в декількох метрах від одеського залізничного вокзалу знаходиться шматочок Афону.
У 1884г. Свято-Іллінський скит афонського монастиря придбав в Одесі на привокзальній площі будинок для допомоги паломникам, які мандрували на святу гору Афон та на Святу Землю у Палестину. 
В цьому будинку паломники могли на деякий час розташуватися, переночувати, лишити деякі речі на зберігання, також тут здійснювали допомогу у оформленні закордонних проїздних документів.

Цікава історія повязана з монастирем, майже містична!


Цікава історія відбулася з винайденням нетлінних мощів прп. Гавріїла Афонського, який заклав перший камінь у будівництво церкви св. Іллі. Було невідомо де саме був похований прп. Гавріїл. Тривалий час з підвального приміщення церкви доносилися дивні стуки. І от у 1994 р. при кропіткому дослідженні приміщення у стіні підвалу були знайдені його нетлінні мощі. які з перших днів знайдення почали зцілювати. В цей же рік відбулася канонізація архімандрита Гавріїл Афонського.

Історія церкви

Церкву св. Іллі в Одесі було зведено у 1896р. Для її будівництва  братія Афонського монастиря спеціально привезла цеглу зі Стамбулу та Криму.

При встановленні радянської влади храм діяв до 1928—1932рр. Це мабуть був єдиний на той час діючий храм з російських храмів та скитів ілліїнського афонського скиту. Решта володінь була конфіскована радянською владою. В період 1946—1949рр. на подвір’ї жили монахи. І лише у 1995р було знову створено Свято-Іллінський чоловічий монастир. З 1997р при обителі розташовано Одеське єпархіальне управління. У храмі відкрита діюча недільна школа для дорослих та дітей.

В храмі знаходились святині — хрестоподібна частина древа Животворящого Хреста Господнього, ліва стопа св. ап. Андрія Першозванного, чудотворна ікона Богоматері «Млекогодувальниця». Зараз вони знаходяться в іншому монастирі в Одесі - Свято-Успенському чоловічому монастирі.

Зі святинь у монастирі розташована рака з мощами прп. Гавриїла Афонського.
Офіційний сайт монастиря >>

Карта

Немає коментарів:

Дописати коментар